Şcoala Duminicală

Şcoala Duminicală a Bisericii Sfântul Dimitrie cel Nou funcţionează cu ocazia fiecărei slujbe religioase, într-o sală special destinată activităţilor şcolare.

Duminica, Şcoala este deschisă între orele 12 şi 15. Se pot înscrie copii de toate vârstele.

Activităţile propuse, ce se vor desfăşura pe grupe de vârstă, sunt:
- jocuri interactive
- creaţie artistică
- lectură
- discuţii pe teme diverse

Aşteptăm şi alte propuneri de activităţi pentru a putea oferi copiilor un program atractiv şi dinamic.

În măsura în care sunteţi dispuşi să participaţi la activităţile Şcolii Duminicale sunteţi bineveniţi să contribuiţi la buna lor desfăşurare.

Pentru Şcoala Duminicală persoana de contact este d-na Mihaela Ceauşu la telefonul 514-331-6488.

Serbările copiilor

Cu ocazia sărbătorilor de peste an, copiii enoriaşlor de la Biserica Sfântul Dimitrie cel Nou, îndrumaţi de colectivul didactic al Şcolii Duminicale, se pregătesc şi reuşesc să ne surprindă de fiecare dată prin prospeţimea interpretării şi gingăşia realizărilor lor.